Şans Tılsımları

İnsanları en şansız ve mutsuz hissettikleri anda güven , şans ile dolduracak tılsımlar mevcuttur. Bu tür durumlarda hemen karalar bağlamayın. Sizler için çok özel tılsımlar bulunmakta ve bunları incelemenizde her zaman fayda var.

Şans olarak adlandırabileceğiniz birçok obje mevcut bunlardan ise bazıları ;

 

4 Yapraklı Yonca 

Dünyanın hemen hemen heryerinde genel bir şans inancına sahip olan bu 4 Yapraklı Yonca , kişiye gerçek anlamda şans getirdiği , işlerinin yoluna gireceğini ve aşk hayatında mutlu olacağını müjdelediğini düşündürüyor. Bunun en temel sebebi ise geçmişten günümüze kadar gelen söylentiler ve psikolojik etkenler diyebiliriz. Bunlara ek olarak Şansa inanıyorsanız 4 yapraklı bir yoncaya ihtiyacınız yok…

 

Uğurlu At Nalı

Diğer tüm objeler gibi bu at nalı ise geçmişten günümüze ulaşan bir hikayeye sahip. Hikayenin kısa özeti ise şu şekilde ;

Eski uygarlıklarda demirin bütün kötü ruhları defettiğine inanılırmış. Bu sebeple günümüze kadar taşınan bu inanç hala insanlar tarafından bir şans tılsımı olarak görülmekte.

 

Şans Zarları

Zar ile oynanan şans oyunları düşünüldüğünde zarların şans tılsım haline getirilip inanılması gerçekten de hiç şaşırılacak bir durum değil.

İnanan kişilerin arabalarında , evlerinde veya işyerlerinde zarlar var mıdır bilinmez , ancak ışık altında veya  renk uyumu içerisindeki zarlar gerçekten güzel ve estetik bir görüntü sağlamakta. Belki de sırf bu sebepten dolayı bile alınabilir.

 

Şans Getiren Bozuk Paralar

Bir çoğu insan için bozuk paralar çok can sıkıcı olsa da , geriye kalan bir çok insan için büyük bir şans tılsımıdır. Kimisi yolda yürürken yerde arar , kimisi ise özellikler kağıt paralarını bozdurarak cüzdanlarının bir köşesinde uğurlu parasını hep saklar. Dediğimiz gibi kişinin inandığı her şey niyeti doğrultusunda geri döner.

Tılsımlar ve Güçleri

Tılsımlar , aslında gerçek manada sadece büyü değildir. Büyü çok daha farklıdır.

Bereket , bolluk , sıhhat gibi bir çok olguda bizlere yardım ve şans getirmesi inancı ile kullanılmakta olan , küpe , kolye , aksesuar , ev içerisinde bulunan dekotaratif tılsımlar , ufak eşyalara takılanlar , süs eşyaları gibi bizlere güç ve şans getirmesi umuduyla kullanırız.   

Doğru düşünüyorsunuz tılsım bir büyü değildir , fakat unutmamanız gereken nokta ise tılsım büyü ile birleştirilmiş doğaüstü bir olaydır.

Asıl değinilmesi gereken nokta ise tılsımın büyü ile  birlikte yapılmamasıdır. Sonucunda insan hayatını ciddi manada etkileyecek olaylar ile karşılabilir.

En Çok Bilinen Doğal Taşlar

En Çok Bilinen Doğal Taşlar

Doğal taşların kullanım alanları daha çok aksesuar dünyası olsa da psikolojik anlamda da fayda sağladığından, günümüzdeki insanların ilk tercihleri arasında girmektedir. Doğal taşların milyarlarca yıl dünya üzerinde kaldığı, dünyada yaşanan tüm doğal olayları üzerine çektiği, yapılan araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır. Tabi bu doğal olayları üzerine çeken doğal taşlar, insanlara pozitif bakımdan etki vermektedir.

 

 En Çok Bilinen Doğal Taşlar

 

 Doğal taş denince akla gelen ve aksesuar dünyasında en çok kullanılan taşlar şöyle sıralanabilir. Akik, amber, oniks, sedef, ametist, firuze, zümrüt, inci, akuamarin ve kuartz taşları doğal taşlarda en çok bilinenlerdir. Bu taşların her birinin birbirinden farklı anlamları ve birbirinden farklı etkileri bulunmaktadır. Şimdi sizin için bazı taşların hangi anlamlara gelebileceği üzerine biraz daha detaya inelim.

 

 Doğal Taşların Anlamları Nelerdir?

 

 Firuze Taşının Anlamı: Turkuaz renginde olan bu taşın tam manasıyla dengeyi koruduğunu söylemek mümkün. Yani insanı hem fiziki olarak hem de ruhsal olarak dengede tuttuğuna inanılmaktadır.

 

 Bunun dışında firuze taşının diğer faydalarına göz atalım.

 – Kemik erimesine iyi gelir ve nazara karşı koruma görevi görür.

 – Öksürüğü kestiği, migrene ve kan dolaşımına iyi geldiği belirtilmektedir.

 – Solunum yollarında bir rahatlama sağladığı da bilinen faydaları arasındadır.

 – İnsanların ruhsal bakımdan genç kalması adına fayda sağladığı belirtilmektedir.

 

 Kehribar-Amber Taşının Faydaları: Kehribar yani amber taşının en çok bilinen yararı bir ağrı kesici görevinin olmasıdır. Ortamda bulunan kötü enerjileri yok ettiği ve kişinin ruhsal bütünlüğünü sağladığı bilinmektedir. Ülkemizde de en çok tercih edilen doğal taşlar arasında yer almaktadır.

 

 Ametist Taşının Faydaları: Ametist taşının canlılık, huzur, güven ve mutluluk taşı olarak bilindiğini söylemek gerekir. Ametist taşının üzerinde bir hayli fazla pozitif enerji vermektedir. Bu nedenle bu taşın yaydığı pozitif enerji fayda hakkında birçok şey söylenebilmektedir. İnsanların hiç korkmadan üzerlerinde taşıyabilecekleri nadir taşlar arasında yer alırlar. Olumsuzluklardan koruyan en etkili taş olarak da bilinmektedir.

 

 Doğal Taşlar Nasıl Temizlenir?

 Bilindiği gibi doğal taşlar pozitif enerjiyi insanlara, negatif enerjiyi de kendilerine çekerler. Bu yüzden doğal taşların bir zaman sonra mutlaka temizlenmeleri gerekmektedir. Doğal taşın yapısına oranla ister suyla ister toprakla temizleme işlemi kolayca yapılabilmektedir.

Doğal Taşların Fiyatları

 Eğer kaliteli ve orijinal bir doğal taş sahibi olmak isterseniz güvenli bir siteden alışveriş yapmanız en doğrusu olacaktır. Siz de Anka ByG Gaye Eren‘e gelerek ya da sipariş ederek orijinal bir doğal taşa sahip olabilirsiniz. Alışverişinizi hem kolay hem de en iyi yerden bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Doğaltaşlar ABD’de alıcı buluyor!

Doğaltaşlar ABD’de alıcı buluyor!

Türk doğaltaş sektörü Amerika’da yaşanan mortgage krizine kadar en büyük ihraç pazarı olan, kriz sonrasında da ikinci büyük ihraç pazarı konumunu koruyan Amerika Birleşik Devletleri’ne çıkartma yapmaya hazırlanıyor.

 
Ege Maden İhracatçıları Birliği, 8-13 Nisan 2019 tarihleri arasında 15 firma ile “Sektörel Ticaret Heyeti” gerçekleştirecek. EMİB, Amerika’ya işlenmiş doğaltaş ihracatını arttırmayı hedefliyor.Ege Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Kaya, Amerika Birleşik Devletleri’nin yıllık 3.5 milyar dolar seviyesinde doğaltaş ithal ettiğini, Türkiye’nin ABD’ye doğaltaş ihracatının ise; 2018 yılında 381 milyon dolar olduğunu amaçlarının bu pastadan aldıkları payı büyütmek ve orta vadede 1 milyar dolar ihracat yapmak olduğunu kaydetti. Türk doğaltaş sektörünün ihracatında ABD’nin geçmiş yıllarda en büyük pazar olduğunu Mortgage krizi sonrasında sektörün hızlıca aksiyon alarak Çin pazarına yoğunlaştığını ve Çin’in ihracatlarında zirveye çıktığını anlatan Kaya, “Şimdi Çin’de inşaat sektöründe bir yavaşlama varken, ABD pazarında canlanma var. Amerika’daki projelerde Türk doğaltaşının daha fazla kullanılması için çalışıyoruz. ABD Ticaret Heyeti Organizasyonumuza katılan firmalarımız 9-11 Nisan tarihlerinde Orlando’da Coverings Fuarı’nı ziyaret edecek. Orlando’da fuar sırasında düzenlenecek olan “ABD Doğaltaş Trendleri Eğitim Programı”na katılarak ABD’deki trendler hakkında ilk elden bilgi sahibi olacaklar. 11-13 Nisan 2019 tarihlerinde ise Miami’deki doğaltaş distribütör firmaları ile görüşmelerimiz olacak” şeklinde konuştu.

Ege Maden İhracatçıları Birliği, Orlando’da ABD Doğaltaş Endüstrisi (Natural Stone Instute) ile işbirliği yapıyor. 2 kurum Orlando’da 700 kişinin katılacağı bir networking etkinliğine imza atacak.

Ege Maden İhracatçıları Birliği, “Amerika Sektörel Ticaret Heyeti Organizasyonu” öncesinde Mart ayında Çin’deki Xiamen Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’na 72 firmanın katılımıyla Türkiye Milli Katılım Organizasyonuna imza atarken, son 1 yıllık dönemde; İtalya, Hindistan, Avustralya, Dubai ve Umman’a ticaret heyeti organizasyonları gerçekleştirmişti.

Alıntıdır.

Doğal Taşların İnsan Sağlığı Üzerine Olumlu Etkileri

Doğal Taşların İnsan Sağlığı Üzerine Olumlu Etkileri

Doğal taşların oluşumu ve kullanım alanları konusundaki araştırmaların son yıllarda önem kazandığı görülmektedir. Doğal taşların, yüzyıllar süren bir oluşum sürecine sahip olduğu ve dünyanın enerjisini bünyelerinde barındırdıkları bilinmektedir. Bu taşlar, şifa kaynağı olma ve ruhsal gelişim açısından önemli bir rol oynamaktadırlar.

 

 Gaye Eren’in Doğal Taşların Olumlu Etkileri Üzerine Çalışmaları,

 Doğal taşlara olan merakı ve araştırmaları ile tanınan Gaye Eren, bu konudaki aydınlatıcı bilgileriyle dikkat çekmektedir. Doğal taşların sağlık üzerine olumlu etkilerini araştıran Eren, yarattığı Anka byG markasıyla bu alandaki çalışmalarını sürdürmektedir.

 

 Gaye Eren’in doğal taşların faydaları ve olumlu etkileri üzerine araştırmaları ışığında, taşlarla ilgili birçok aydınlatıcı bilgi paylaşmaktadır.

 

 Gaye Eren’in Doğal Taşlarla İlgili Faydalı Açıklamaları;

 

 Gaye Eren, doğal taşların hem anatomik olarak sağlık sorunlarını giderici hem de ruhsal anlamda pozitif enerji sağlayıcı özellikleri olduğunu ifade etmektedir. Doğal taşlar etkileri bakımından aşağıdaki şekilde sınıflandırılabilir.

 

 Anatomik Sağlık Üzerine Etkisi Olan Taşlar:

 

 * Yeşim: Ağrıları azaltıcı ve toksinleri vücuttan atıcı özelliğiyle birçok ağrının tedavisinde etkili olmaktadır.

 

 * Kehribar: Boğaz ve tiroid bezi enfeksiyonlarının ve boğazla ilgili sorunların tedavisinde etkilidir.

 

 * Turkuvaz: Firuze adıyla da anılan bu taş; tansiyon, kalp hastalıkları ve sindirim problemlerinde çok etkilidir. Sevgi ve dostluğu temsil etmektedir.

 

 * Yakut: Kan dolaşımının ve bağışıklık sisteminin daha sağlıklı işlemesini sağlar. Liderlik duygusunu yaşatır.

 

 * Mercan: Sedef hastalığı gibi pek çok cilt hastalığının tedavisinde etkilidir. Dengenin ve saflığın sembolüdür. Nazara karşı etkilidir.

 

 * Zümrüt: Sinir ve bağışıklık sistemini, kalbi, ciğerleri ve böbreği kuvvetlendirici etkisiyle bilinmektedir. Duygusal yönden denge unsuru olmaktadır. Kullanan kişinin, zorluklarla mücadelesinde cesaret ve güven sağlamaktadır.

 

 * Akuamarin: Sinirleri yatıştırıcı ve düşünceyi berraklaştırıcı bir role sahiptir. Karaciğer, böbrek, dalak ve tiroid bezlerini kuvvetlendirici etkiye sahiptir.

 

 *Jasper: İç organları ve sindirim sistemini ve iç organların sağlıklı işleyişine katkıda bulunmaktadır. Yüksek bir enerji sağlayarak, daha güçlü hissetmeye katkı sağlamaktadır.

 

 Duygusal ve Ruhsal Açıdan Etkili Olan Taşlar:

 

 * Aytaşı: Konuşma ve iletişim yeteneğini güçlendirmektedir.

 

 * Akik: Stresi ve gerginliği azaltıcı etkiye sahiptir.

 

 * Kuvars: Yoğunluğu çok yüksek olan bir taştır. Negatif enerjinin vücuttan atılması ve pozitif enerjiye çevrilmesi hususunda çok etkilidir.

 

 *Lal: Huzur vermesi, unutkanlığı önlemesi ve şefkat duygusunu canlandırması bilinen olumlu etkileridir.

 

 * Amazonit: Fiziksel ve ruhsal olarak kişinin yaşantısına anlam katmasıyla bilinmektedir.

 

 * Zebercet: Beden ve zihin arsında denge sağlayıcı özelliğe sahiptir.

 

 * Safir: Ruhsal açıdan kişiyi destekler ve sezgi yeteneğini güçlendirir.

 

 * Elmas: Sadakat, masumluk ve bolluğun simgesi olan elmas, beyin fonksiyonlarının çalışmasına olumlu etkileri ile bilinmektedir. Ayrıca kişilik blokajını ortadan kaldırıcı niteliklere sahiptir.

 

 * Azurit: Odaklanmayı ve dikkati arttırmada çok etkilidir. Uzun süre boyunca araba kullanmak durumunda olan veya bilgisayar başında gözleri yorulanlar için birebirdir.

 

 * İnci: Saflık ve alçak gönüllülüğün sembolüdür. Kullanan kişinin çok kıymetli olduğunu ifade etmektedir.

 

 * Ametist: Meditasyon için kullanılabilecek nitelikte yatıştırıcı etkiye sahip bir taştır. İçinde bulunduğu ortamdaki kötü enerjiyi pozitif enerjiye çevirmektedir.

 

 * Topaz: Sarı yakut veya aşk taşı olarak da bilinen bu taş, duygusal ilişkileri düzenleyici etkiye sahiptir, sanatsal derinliği ortaya çıkartmaktadır.

 

 

 

 

 

Doğal Taşlar ve İnsanlar Üzerindeki Faydaları Nedir ?

Doğal Taşlar ve İnsanlar Üzerindeki Faydaları Nedir ?

Doğada çok farklı şekilde ve yapıda bulunması ile doğal taşlar oluşum süreçlerine de bağlı olarak insan sağlığı üzerinde farklı etkilerinin olduğu görüşü hakimdir.

Doğal taşlardan yapılma aksesuarlar yapan bir firma olarak sizlere sattığımız taşların insanlar üzerine ne gibi faydaları var onları bildirmek için güzel listeleme yaptık umarım beğenir ve paylaşırsınız 🙂

 1. Akik Taşı

 Stresi yok etmesi ve nazara karşı koruma sağlaması ile bilinir. Enerji verir ve tansiyonu dengeler.

 

 2.Yeşim Taşı

 Diğer adı mutluluk taşı olmakla birlikte şans verdiğine inanılır.

 3.Turkuaz

 Kemik erimesini engeller ve tansiyonu düzenler.

 1. Aleksandrit

 Aşk getirdiğine inanılmakla birlikte yenilenme taşı olarak kabul edilir.

 1. Ametist

 Depresyon, kalp hastalıkları ve migrene karşı iyi gelir.

 1. Apatit

 İç kararmasına iyi gelirken hipertansiyona iyi gelir.

 1. Akuamarin

 Görme yeteneğine, zekaya ve tiroit bezi ile ilgili hastalıklara iyi gelir.

 8.Aragonit

 Gerçekçi davranma ve kaçma konularında olumlu etkileri vardır.

 1. Yıldız Taşı

 Maddi konularda şans getirmekle birlikte duygusal ve zihinsel anlamda iyi etkisi vardır.

 1. Amazon Taşı

 Daha sağlıklı düşünülmesini sağlar.

 1. Kan Taşı

Cömertlik ve cesareti artırır. Ayrıca hafızayı güçlendirmekle birlikte kan hastalıklarına iyi gelir.

 1. Amber

 Enerji ve iyileşme taşıdır.

 1. Azurit

 Özellikle romatizma hastalıklarına ve eklem ağrılarına iyi gelir.

 1. Krizokol

 Sinir ve gerginliğe karşı iyi gelir.

 1. Sitrin

 Özgüveni arttırmakla birlikte sindirim sistemine iyi gelir.

 1. Yakut

 Kan dolaşıma, bağışıklık sistemine ve yüksek ateşe iyi gelir.

X