Doğal Taşların İnsan Sağlığı Üzerine Olumlu Etkileri

Doğal taşların oluşumu ve kullanım alanları konusundaki araştırmaların son yıllarda önem kazandığı görülmektedir. Doğal taşların, yüzyıllar süren bir oluşum sürecine sahip olduğu ve dünyanın enerjisini bünyelerinde barındırdıkları bilinmektedir. Bu taşlar, şifa kaynağı olma ve ruhsal gelişim açısından önemli bir rol oynamaktadırlar.

 

 Gaye Eren’in Doğal Taşların Olumlu Etkileri Üzerine Çalışmaları,

 Doğal taşlara olan merakı ve araştırmaları ile tanınan Gaye Eren, bu konudaki aydınlatıcı bilgileriyle dikkat çekmektedir. Doğal taşların sağlık üzerine olumlu etkilerini araştıran Eren, yarattığı Anka byG markasıyla bu alandaki çalışmalarını sürdürmektedir.

 

 Gaye Eren’in doğal taşların faydaları ve olumlu etkileri üzerine araştırmaları ışığında, taşlarla ilgili birçok aydınlatıcı bilgi paylaşmaktadır.

 

 Gaye Eren’in Doğal Taşlarla İlgili Faydalı Açıklamaları;

 

 Gaye Eren, doğal taşların hem anatomik olarak sağlık sorunlarını giderici hem de ruhsal anlamda pozitif enerji sağlayıcı özellikleri olduğunu ifade etmektedir. Doğal taşlar etkileri bakımından aşağıdaki şekilde sınıflandırılabilir.

 

 Anatomik Sağlık Üzerine Etkisi Olan Taşlar:

 

 * Yeşim: Ağrıları azaltıcı ve toksinleri vücuttan atıcı özelliğiyle birçok ağrının tedavisinde etkili olmaktadır.

 

 * Kehribar: Boğaz ve tiroid bezi enfeksiyonlarının ve boğazla ilgili sorunların tedavisinde etkilidir.

 

 * Turkuvaz: Firuze adıyla da anılan bu taş; tansiyon, kalp hastalıkları ve sindirim problemlerinde çok etkilidir. Sevgi ve dostluğu temsil etmektedir.

 

 * Yakut: Kan dolaşımının ve bağışıklık sisteminin daha sağlıklı işlemesini sağlar. Liderlik duygusunu yaşatır.

 

 * Mercan: Sedef hastalığı gibi pek çok cilt hastalığının tedavisinde etkilidir. Dengenin ve saflığın sembolüdür. Nazara karşı etkilidir.

 

 * Zümrüt: Sinir ve bağışıklık sistemini, kalbi, ciğerleri ve böbreği kuvvetlendirici etkisiyle bilinmektedir. Duygusal yönden denge unsuru olmaktadır. Kullanan kişinin, zorluklarla mücadelesinde cesaret ve güven sağlamaktadır.

 

 * Akuamarin: Sinirleri yatıştırıcı ve düşünceyi berraklaştırıcı bir role sahiptir. Karaciğer, böbrek, dalak ve tiroid bezlerini kuvvetlendirici etkiye sahiptir.

 

 *Jasper: İç organları ve sindirim sistemini ve iç organların sağlıklı işleyişine katkıda bulunmaktadır. Yüksek bir enerji sağlayarak, daha güçlü hissetmeye katkı sağlamaktadır.

 

 Duygusal ve Ruhsal Açıdan Etkili Olan Taşlar:

 

 * Aytaşı: Konuşma ve iletişim yeteneğini güçlendirmektedir.

 

 * Akik: Stresi ve gerginliği azaltıcı etkiye sahiptir.

 

 * Kuvars: Yoğunluğu çok yüksek olan bir taştır. Negatif enerjinin vücuttan atılması ve pozitif enerjiye çevrilmesi hususunda çok etkilidir.

 

 *Lal: Huzur vermesi, unutkanlığı önlemesi ve şefkat duygusunu canlandırması bilinen olumlu etkileridir.

 

 * Amazonit: Fiziksel ve ruhsal olarak kişinin yaşantısına anlam katmasıyla bilinmektedir.

 

 * Zebercet: Beden ve zihin arsında denge sağlayıcı özelliğe sahiptir.

 

 * Safir: Ruhsal açıdan kişiyi destekler ve sezgi yeteneğini güçlendirir.

 

 * Elmas: Sadakat, masumluk ve bolluğun simgesi olan elmas, beyin fonksiyonlarının çalışmasına olumlu etkileri ile bilinmektedir. Ayrıca kişilik blokajını ortadan kaldırıcı niteliklere sahiptir.

 

 * Azurit: Odaklanmayı ve dikkati arttırmada çok etkilidir. Uzun süre boyunca araba kullanmak durumunda olan veya bilgisayar başında gözleri yorulanlar için birebirdir.

 

 * İnci: Saflık ve alçak gönüllülüğün sembolüdür. Kullanan kişinin çok kıymetli olduğunu ifade etmektedir.

 

 * Ametist: Meditasyon için kullanılabilecek nitelikte yatıştırıcı etkiye sahip bir taştır. İçinde bulunduğu ortamdaki kötü enerjiyi pozitif enerjiye çevirmektedir.

 

 * Topaz: Sarı yakut veya aşk taşı olarak da bilinen bu taş, duygusal ilişkileri düzenleyici etkiye sahiptir, sanatsal derinliği ortaya çıkartmaktadır.

 

 

 

 

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
X