En Çok Bilinen Doğal Taşlar

Doğal taşların kullanım alanları daha çok aksesuar dünyası olsa da psikolojik anlamda da fayda sağladığından, günümüzdeki insanların ilk tercihleri arasında girmektedir. Doğal taşların milyarlarca yıl dünya üzerinde kaldığı, dünyada yaşanan tüm doğal olayları üzerine çektiği, yapılan araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır. Tabi bu doğal olayları üzerine çeken doğal taşlar, insanlara pozitif bakımdan etki vermektedir.

 

 En Çok Bilinen Doğal Taşlar

 

 Doğal taş denince akla gelen ve aksesuar dünyasında en çok kullanılan taşlar şöyle sıralanabilir. Akik, amber, oniks, sedef, ametist, firuze, zümrüt, inci, akuamarin ve kuartz taşları doğal taşlarda en çok bilinenlerdir. Bu taşların her birinin birbirinden farklı anlamları ve birbirinden farklı etkileri bulunmaktadır. Şimdi sizin için bazı taşların hangi anlamlara gelebileceği üzerine biraz daha detaya inelim.

 

 Doğal Taşların Anlamları Nelerdir?

 

 Firuze Taşının Anlamı: Turkuaz renginde olan bu taşın tam manasıyla dengeyi koruduğunu söylemek mümkün. Yani insanı hem fiziki olarak hem de ruhsal olarak dengede tuttuğuna inanılmaktadır.

 

 Bunun dışında firuze taşının diğer faydalarına göz atalım.

 – Kemik erimesine iyi gelir ve nazara karşı koruma görevi görür.

 – Öksürüğü kestiği, migrene ve kan dolaşımına iyi geldiği belirtilmektedir.

 – Solunum yollarında bir rahatlama sağladığı da bilinen faydaları arasındadır.

 – İnsanların ruhsal bakımdan genç kalması adına fayda sağladığı belirtilmektedir.

 

 Kehribar-Amber Taşının Faydaları: Kehribar yani amber taşının en çok bilinen yararı bir ağrı kesici görevinin olmasıdır. Ortamda bulunan kötü enerjileri yok ettiği ve kişinin ruhsal bütünlüğünü sağladığı bilinmektedir. Ülkemizde de en çok tercih edilen doğal taşlar arasında yer almaktadır.

 

 Ametist Taşının Faydaları: Ametist taşının canlılık, huzur, güven ve mutluluk taşı olarak bilindiğini söylemek gerekir. Ametist taşının üzerinde bir hayli fazla pozitif enerji vermektedir. Bu nedenle bu taşın yaydığı pozitif enerji fayda hakkında birçok şey söylenebilmektedir. İnsanların hiç korkmadan üzerlerinde taşıyabilecekleri nadir taşlar arasında yer alırlar. Olumsuzluklardan koruyan en etkili taş olarak da bilinmektedir.

 

 Doğal Taşlar Nasıl Temizlenir?

 Bilindiği gibi doğal taşlar pozitif enerjiyi insanlara, negatif enerjiyi de kendilerine çekerler. Bu yüzden doğal taşların bir zaman sonra mutlaka temizlenmeleri gerekmektedir. Doğal taşın yapısına oranla ister suyla ister toprakla temizleme işlemi kolayca yapılabilmektedir.

Doğal Taşların Fiyatları

 Eğer kaliteli ve orijinal bir doğal taş sahibi olmak isterseniz güvenli bir siteden alışveriş yapmanız en doğrusu olacaktır. Siz de Anka ByG Gaye Eren‘e gelerek ya da sipariş ederek orijinal bir doğal taşa sahip olabilirsiniz. Alışverişinizi hem kolay hem de en iyi yerden bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
X