Feng Shui ile Yaşam

Feng Shui ile Yaşam; Hayatın birçok alanında mekanlar içerisinde bulunuruz ve kötü enerjiye sahip yerler birçok aksiliğin nedeni olabilir. Feng shui ile yaşam mekanlardan başlayan bir düzen demektir.

İnsan Hayatında Mekanın Etkisi

Yaşam alanımızda nasıl hissedeceğimiz gördüklerimiz ve eşyaların anlamları, bu eşyaların nerede nasıl bulunduklarıyla ilgili bir durumdur. Tek bir neden olarak olmasa da etki kapsamı bakımından mekanların baskın özelliği vardır. Çünkü etrafımızla bağ kurarken eşyaların durumundan da feyz alırız. Bunun nedeni aslında bizim kendi ruhsal durumumuz etrafa yansıtan şekilde yerleşimlerde bulunmamızdır. Fakat her zaman iyi bir ruh hali olamayacağı gibi devamlı kendimize göre belirleyeceğimiz bir alanı kontrol etmek pek gerçekçi olmayacaktır. Ruh halini mekana göre şartlamak yalın bir bakış açısı olabilir fakat mekanın etkisinden bağımsız bir ruh hali düşünmek de mümkün değildir.

Feng Shui ile Yaşam

İş Yerlerinde Odaklanma Artırıcı Yerleşimler

İş yerlerinde feng shui etkisi odaklanmanıza fayda sağlayabilir. Genel verimi artıran bir etki yapması olasıdır. Çünkü iş yerlerinde devamlılık ve bunu sağlayan zemin şartı önceliklidir.  Mobilya ve aksesuar seçimlerinizde size içgüdüsel olarak artı sağlayan feng shui zeminini kurabilir ve başarı oranınızı artırabilirsiniz. Feng shuide kuzey pusula yönünü dikkate alarak hareket etmeniz önemlidir. Çünkü kariyeri temsil eden bu yön sağlıkla da ilişkilendirilir. Doğru yerleşim sağlık ve kariyerinizde istediğiniz noktaya gelen enerjiyi almanıza katkı sağlayabilir.

Amaca uygun bir mekan, enerjinizi istediğiniz yönde yönlendirmenizde kritik bir konudur. Ofis içerisindeki eşyalardan devam edilirse, bilgisayar ve çalışma masası odağı yanında küçük dinlenme alanı, minimal aksesuarlar olabilir. Ayna kullanımı ofis içerisindeki çalışma –odaklanma veriminizi artırır. Kendiliğiniz, amaca odaklanmanız kendinizin farkında olmanızla eş değer bir durumdur. Feng shui her zeminde yerleşimi mutluluk ve sağlık odağında kurmayı amaçlar.

Ağaç Elementi ve Hızlı Kızgınlıklar

Feng Shui’nin bazı yapı taşları vardır ve ağaç elementi kolay tartışma yapılan alanı tetikleyebilir. Bir ortamda ağaç elementi baskın malzemeler varsa, kaçınılmaz kızgınlıklar olabilir. Bu baskın ahşap –ağaç malzeme enerjisini başka enerjilerle iyi bir şekilde dengelemek gerekir. Büyümeyi temsil eden ağaç elementini dengeleyen diğer elementler de mekana doğru ve yeterli miktarda yerleştirilmelidir.

 

 

 

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X