Feng-Shui

Feng Shui Çin’de bin yıllar öncesinden gelen kadim bir bilgeliktir. Anlamı “Rüzgar ve Su”dur;  uzakdoğuda özellikle Hong Kong ve Singapur’da son derece yaygın bir şekilde kullanılmaktadır.

Alışveriş merkezleri, ticaret merkezleri, evler Feng Shui’ye göre düzenlenmekte, böylelikle bugünün ve yarının bereket enerjisi ve insanların arasındaki uyumun devamlı olması hedeflenmektedir. Orada bin yıllardır kullanılan ve gücüne çok inanılan, denenmiş ve etkisi kanıtlanmış bir yöntemdir.

Hatta gücüne o kadar inanılıyor ki, dönem dönem birtakım yöneticiler halkın bu bilgeliği öğrenip uygulamasını engellemek için tüm Feng Shui kitaplarını toplatıp, tek kopyayı kendi kütüphanelerinde saklayarak, gücü kendi ellerinde tutmak istemişlerdir.

Gün boyu zaman geçirdiğimiz mekanların da enerjisinin temiz olması, insanların birbirine uyumu ve bereket enerjisinin devamlılığı herkesin arzu ettiği bir durumdur.

Feng Shui’ye bir dekorasyon yöntemi olarak bakmak bu yöntem için çok kısıtlı bir açıklama olur. Feng Shui aslında birtakım matematiksel hesaplamalara dayanan, kendi içinde psikolojik, sosyolojik ve kültürel öğeler barındıran son derece eski ve kabul görmüş bir yöntemdir.

Feng Shui’yi evinizde ve ofisinizde uygulamaya başladığınızda etkilerini hemen hissetmeye başlayacak ve çok şaşıracaksınız.

 

 

 

 

X