Feng Shui’ye Göre Mutlu Ev Formülleri Büyüyen Çocuğun Odasını Nasıl Düzenlemeli?

 

Feng Shui’ye Göre Mutlu Ev Formülleri Büyüyen Çocuğun Odasını Nasıl Düzenlemeli; Bir ortamdaki eşyaların yerleşim şekli ruhsal olarak durumu belirleyebilir. Doğru yerleşim ve iyi enerji oluşturma gibi düşünülebilen feng shui birçok alanda uygulanabilmektedir.

Büyüyen Çocuğun Odasında Fonksiyon Öne Çıkmalı?

Çocuk odası düzenlemesinde, çocuğunuzun büyüdüğünü ve değişiklikleri buna göre yapmak gerektiğini düşünüyorsanız işe fonksiyonu öne çıkararak başlayabilirsiniz. Hem görüntü hem de işlevsellik açısından ikili bir etki hedeflenmelidir. Bunu da yapmak için yataktan başlamak ideal olacaktır. Yatak boyunu büyütürken baza ve çekmece gibi ayrıntılara girebilirsiniz. Ayrıca kemik gelişimini destekleyen yataklar tercih edebilirsiniz. Tabi birden fazla çocuk için oda ayarlanacaksa, bu durumda iki ayrı yatak veya ranzalı sistem değerlendirilebilir.

Feng shui ile oda içerisindeki işlevselliği artırmak için doğru soruları sormanız önemlidir. Odada yeteri kadar priz olup olmadığı, renk açısından ne gibi zevkleri olduğuna önem vermek gerekir. Netice olarak oda çocuğunuz tarafından kullanılacak bir alan ve burada onun zevki enerjiyi olumlu anlamada etkileyecektir. Büyüyen çocuğun odası için işlevsellik yanında oyun alanları da önemlidir. Bu alanlar zevkli kullanıma odaklanan bölümlerdir. Fakat oyun türü ve zemin ayarlamasını doğru yapmanız gerekir.

Feng Shui’ye Göre Mutlu Ev Formülleri Büyüyen Çocuğun Odasını Nasıl Düzenlemeli?

 Depolama Çözümlerine Dikkat

Bir odada iyi bir dekorasyonun en önemli göstergelerinden biri göze batmayan ve pratik kullanım sunan depolama alanlarıdır. Bazalı yatakların altları, komodinler, çekmeceli ranzalar, oturma alanlarındaki veya sehpalardaki görünmez depo alanları buna örnek verilebilir. Bu gizli depo alanları derli toplu ve geniş alana sahip bir oda için de mükemmel bir fikir olacaktır.

Teknoloji Kullanımı Alt Yapısı

Evde büyüyen çocuklar için oda düzenlemesi yaparken teknolojik alt yapı dikkate alınmalıdır. Yani odada bilgisayar, telefon gibi cihazlar kullanılacaksa priz alt yapısını ayarlamak gerekir. Bunu ayarlarken başka bir yerden kablo priz uzatılacaksa ortalıkta göze takılmayacak şekilde ayarlanmalıdır. Çocuk odalarında ayrıca yatak bölümüne yakın yerde aynalar kullanılmaması önerilir. Bu yatma alanlarında genel bir feng shui kuralı olarak da düşünülebilir. Ayrıca teknolojik aletlerin oluşturduğu küçük parçaların düzgün yerleşimi ve birbirini sıkmadan konumlanması da ayrıca önemlidir.

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X