Gaye Eren Biyografi

Marmara Üniversitesi Almanca İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra Doğan Medya Grubunda  çalışmaya başladı. Ardından fuarcılık ve organizasyon sektöründe uzun seneler yönetici olarak hizmet verdi. Doğal taşlara olan ilgisi 17 sene önce annesinin sebebi bilinmeyen baş dönmeleri ve tiroid problemlerine çare ararken başladı. Doğal taşların oluşumunu ve kullanımlarını araştırdı; doğanın bize hediyesi olan bu taşların eski devirlerde aynı bitkiler gibi şifa için kullanıldıklarını öğrendi. Aynı zamanda bu taşların yüzyıllarca süren bir oluşumdan geçerek dünyanın enerjisini kendi bünyelerinde topladıklarını, böylelikle ruhsal gelişim ve şifa için de faydalı oldukları bilgisine ulaştı. Bunun üzerine araştırmalarını derinleştirdi ve taşlar üzerine çeşitli eğitimler aldı.

Enerjiler üzerine çalışırken, eski çağlarda şifa, bereket ve  sevgi için birtakım sembol ve işaretlerin kadim kültürlerce sıklıkla kullanıldığını gördü. Örneğin güneş, denizatı, ters ay gibi günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız fakat anlamını pek çoğumuzun bilmediği birçok sembolün anlamlarını araştırdı. Eski dönemlerde bu sembollerden ne şekilde faydalanıldığını öğrendi.

Doğan Medya Grubunda çalıştığı sıralarda bir arkadaşından duyduğu “Masanı Feng Shui’ye göre düzenlesene, çok işe yarıyor” cümlesi üzerine “Feng Shui” nedir, ne işe yarar araştırmaya başladı. 15 sene süren araştırmalar ve aldığı eğitimler sonucunda, son olarak, tüm dünyada “büyük usta” mertebesindeki 5 kişiden birisi olan Raymond Lo’dan eğitim alarak “Feng Shui Danışmanlığı” sertifikasını aldı.

Anka by G markasını yaratırken, yaşam ve çalışma alanlarını daimi olarak huzurlu hale getirmek ve gün boyu pozitifte kalmak düşüncesinden hareket etti.

Öğrenme sürecinin hayat boyu devam ettiğini bilen biri olarak doğal taşlar, semboller ve Feng-Shui ile ilgili araştırmalarını halen sürdürmektedir.

X