Resilience’ınız Ne Seviyede?

Resilience’ınız Ne Seviyede; Günlük hayatta birçok olumlu ve olumsuz durumla karşılaşırız ve olumsuzluklar karşısında dirençli olmanız devam edebilmeniz için önemlidir. Resilience güçlendirme bu nedenle önem kazanır.

Her Şeye Rağmen İyi Olmak

Hem kişiler hem de kurumlar sosyal ekonomik açıdan bir dizi kötü durumlara maruz kalabilmektedir.  Belirsizlikler, zorluklar ve değişimler karşısında her şeye rağmen yine de iyi olabilmek için resilience kasımızı güçlendirmemiz gerekiyor. Bir nevi içinde bulunduğumuz durum ne olursa olsun kendi belirleyeceğimiz bir yolculuktan bahsedilebilir. Bunu seçmek bilinçli bir durum ve hayatımızda dik durabilmek için bunu başarabilmemiz gerekiyor.

Resilience’ınız Ne Seviyede?

Yaşadığımız kötü durumları düzelterek devam etmek, sadece aynı durumu yeniden yaşamamak için olmamalıdır. Resilient kişiler bu ayrımın farkında olur ve sorumluluk alırken hayatın aldığı yönün de bilincindedir. Kendi mutluluğunu başkalarının davranışlarına göre belirlemedikleri için başkalarını da suçlamazlar. Bu bakımdan potansiyel tehditlere karşı daha bilinçli kalırlar.

Resilient Olabilmek İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

Resilient olabilmek için enerji değişimine odaklanmak ve kötü enerjileri çok uzun süre bulundurmamaya çalışmak gerekiyor. Bunun için de o anı değişmek için ne yapabilirim sorusunu sormak çok önemli… Bu değişikliği sağlayabilecek odak noktaları belirlemek gerekiyor. Ayrıca kişisel olarak mutluluğu en üst seviyede yaşamak için başkalarına bel bağlamamak gerekiyor. Bunun için de bağımsız düşünerek güçlü yanlarımızı kullanma potansiyelimizi keşfetmemiz gerekiyor. Sınırlandırıcı ve enerji düşürücü inançlardan uzaklaşarak ikinci bir plan sahibi olmak da ayrıca önem taşıyor.

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *

X