İnsanları en şansız ve mutsuz hissettikleri anda güven , şans ile dolduracak tılsımlar mevcuttur. Bu tür durumlarda hemen karalar bağlamayın. Sizler için çok özel tılsımlar bulunmakta ve bunları incelemenizde her zaman fayda var.

Şans olarak adlandırabileceğiniz birçok obje mevcut bunlardan ise bazıları ;

 

4 Yapraklı Yonca 

Dünyanın hemen hemen heryerinde genel bir şans inancına sahip olan bu 4 Yapraklı Yonca , kişiye gerçek anlamda şans getirdiği , işlerinin yoluna gireceğini ve aşk hayatında mutlu olacağını müjdelediğini düşündürüyor. Bunun en temel sebebi ise geçmişten günümüze kadar gelen söylentiler ve psikolojik etkenler diyebiliriz. Bunlara ek olarak Şansa inanıyorsanız 4 yapraklı bir yoncaya ihtiyacınız yok…

 

Uğurlu At Nalı

Diğer tüm objeler gibi bu at nalı ise geçmişten günümüze ulaşan bir hikayeye sahip. Hikayenin kısa özeti ise şu şekilde ;

Eski uygarlıklarda demirin bütün kötü ruhları defettiğine inanılırmış. Bu sebeple günümüze kadar taşınan bu inanç hala insanlar tarafından bir şans tılsımı olarak görülmekte.

 

Şans Zarları

Zar ile oynanan şans oyunları düşünüldüğünde zarların şans tılsım haline getirilip inanılması gerçekten de hiç şaşırılacak bir durum değil.

İnanan kişilerin arabalarında , evlerinde veya işyerlerinde zarlar var mıdır bilinmez , ancak ışık altında veya  renk uyumu içerisindeki zarlar gerçekten güzel ve estetik bir görüntü sağlamakta. Belki de sırf bu sebepten dolayı bile alınabilir.

 

Şans Getiren Bozuk Paralar

Bir çoğu insan için bozuk paralar çok can sıkıcı olsa da , geriye kalan bir çok insan için büyük bir şans tılsımıdır. Kimisi yolda yürürken yerde arar , kimisi ise özellikler kağıt paralarını bozdurarak cüzdanlarının bir köşesinde uğurlu parasını hep saklar. Dediğimiz gibi kişinin inandığı her şey niyeti doğrultusunda geri döner.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
X